BLOGS

KREDĪTLĪNIJA

Bieži vien gadās tā, ka rodas neparedzēti izdevumi. Ārsta apmeklējums, auto remonts, sadzīves tehnikas vai kādas citas elektro preces pirkums, dzīvokļa remonts, budžeta pārtēriņš un mēneša beigās nedaudz pietrūkst ikdienas tēriņiem. Tas mūsdienās nav nekas neparasts un nekas tāds, par ko īpaši satraukties. Protams, finansiālas problēmas nekad nav patīkamas, tomēr visam ir saprātīgi risinājumi. Viens no tiem – izmantot kredītlīniju. Kredītlīnija radīta īpaši tam, lai cilvēkam, kas nonācis neparedzētās finansiālās grūtībās, būtu vieglāk tās risināt. Kredīts, kur jāatmaksā visa summa uzreiz pēc noteikta laika posma, var būt pat neiespējams dažādas situācijās – visbiežāk lielākus kredītus pēc mēneša nemaz nav iespējas atmaksāt. Tieši tāpēc domāta kredītlīnija – aizņemamies noteiktu summu, atmaksājot ilgākā laika posmā, sadalot kredīta maksājumu vairākās daļās. Šādi arī lielāku summu aizņemšanās nesagādās lielas galvassāpes. Kredītlīnija darbojas pēc kredītkartes principa – ir pieejama noteikta naudas summa, ko varam izņemt jebkurā laikā jebkādam mērķim. Taja pašā laikā, ka neesam iztērējuši visu maksimālo summu no atļautā kredītlimita, kas piešķirts, kredītlīniju var izmantot atkārtoti, turpinot veikt ikmēneša maksājumus. Piemēram, ja piešķirtā kredītlīnijas summa ir 1000 eiro, tad vienam pirkumam varam izņemt 300 eiro, kamēr 700 eiro vēl būs pieejami brīdī, kad tie var kļūt nepieciešami. Savukārt atmaksājam tikai to summu, kas ir izsniegta – pēc piemēra tas būtu 300 eiro. Kredītlīnija no citiem kredītiem atšķiras ar to, ka tā nav jāatmaksā vienā maksājumā uzreiz, tā ir izdevīgāka aizņemšanās, ja nepieciešamas lielākas naudas summas, sadalot maksājumus, lai arī atmaksāt aizdevumu būtu vieglāk, pārāk nenoslogojot savu ikmēneša budžetu.

KĀPĒC IZVĒLĒTIES KREDĪTLĪNIJU?

Kredītlīnija ir izdevīgs un ērts veids, kā plānot savas finanses un nodrošināties pret neparedzētiem izdevumiem. Ir vairākas priekšrocības, kas padara kredītlīniju izdevīgāku, nekā parastos ātro kredītu aizdevumus.

• Ja atveram kredītlīniju, nav jāmaksā par tās uzturēšanu, arī tad, ja to neizmantojam.
• Jāatmaksā tikai tā naudas summa, kas pārskaitīta uz kontu.
• Zemi procentu maksājumi, kas jāmaksā tikai par to summu, ko esam izņēmuši no kopējā kredītlimita apjoma.
• Iespējams kredītu atmaksāt ātrāk, nekā aprēķināts, tā ietaupot.
• Kredītlimits izmantojams, kad vien radusies nepieciešamība.
• Vienkārša un ērta reģistrācija.
• Nav nepieciešamas ķīlas vai galvojumi.
• Nav jānorāda kādiem mērķiem nepieciešama kredītlīnija.
• Augsts maksimālais pieejamais kredītlimita appjoms.

PRASĪBAS, LAI VARĒTU SAŅEMT KREDĪTLĪNIJU

Kredītlīnija pieejama gan privātpersonām, gan arī uzņēmumiem. Kā privātpersona, izmantojot kredītlīniju, varam parūpēties par savas nākotnes finansiālo drošību, ja rodas neparedzēti izdevumi. Lai kredītlīnija tiktu atvērta un piešķirts vēlamais kredītlimits, kredīta ņēmējam jābūt atbilstošam visām kreditora noteiktajām prasībām. Viens no būtiskiem kritērijiem, kas tiek pārbaudīs, pirms tiek piešķirta kredītlīnija, ir klienta maksātspēja. Piesakoties kredītlīnijai jāiesniedz bankas konta izraksts pēdējo 3 – 6 mēnešu posmā, lai aizdevējs var būt pārliecināts, ka, aizņemoties esam padomājuši arī par savām spējām atmaksāt kredītu. Tāpat, nepieciešami stabili ikmēneša ienākumi, kuru apmērs jāuzrāda, lai tiktu piešķirts atbilstošs kredītlimits. Kredītlīniju piedāvā dažādi aizdevēji, kas nozīmē, ka katram var būt nedaudz atšķirīgas prasības kredītlimita piešķiršanai. Tomēr, jo skrupulozākas prasības, jo vairāk aizdevējs rūpējas arī par to, lai klients spētu atmaksāt kredītu, nepārslogojot savus ikmēneša maksājumus. Tāpat, nepiecienāms arī bankas konts, kurā pārskaitīt kredītā izvēlēto summu, ko klients vēlas aizņemties. Arī klienta kredītvēsturei var tikt pievērsta uzmanība. Ja iepriekš bijušas problēmas ar kredītu maksājumiem, kredītlīnija var netikt piešķirta.

KO IZVĒLĒTIES? KREDĪTLĪNIJU, PATĒRIŅA KREDĪTU VAI ĀTRO KREDĪTU?

Pastāv dažādi kredītu veidi, kā jau labi zināms. Gan patēriņa kredīts, gan ātrais kredīts jau ir diezgan labi zināmi, un, lai gan ir situācijas, kur šādi aizdevumu veidi var būt piemēroti, kredītlīnija ir izdevīgāks aizdevuma veids, ja nepieciešams aizņemties lielākas naudas summas. Atšķirībā no ātrajiem kredītiem maksimālais aizdevuma termiņš nav tikai 30 dienas, bet gan tik ilgi, cik pats aizņēmējs izvēlējies, pats nosakot kredīta atmaksas ilgumu pēc savām finansiālajām iespējām. Arī patēriņa kredīts ir aizdevums, kas paredzēts lielākiem tēriņiem, tomēr patēriņa kredīts vairāk paredzēts dažādu preču iegādei, tā noformēšanai var būt nepieciešami papildus dokumenti, ķīlas vai galvojumi. Lai gan salīdzinot patēriņa kredītu, ātro kredītu un kredītlīniju pēc trīs vienkāršiem kritērijiem – saņemšanas laiks, maksimālā aizdevuma summa un minimālais/ maksimālais vecums, varētu šķists, ka atšķirību nav, jārēķinās ar to, ka tabulā attēloti vidējie rādītāji. Kopumā ir ļoti daudz kredītiestāžu, kas piešķir kādu no minētajiem kredīta veidiem, un katrai kredītiestādei ir atšķirīgi kritēriji. Piemēram, salīdzinot visus patēriņa kredīta izsniedzējus, varam secināt, ka visbiežāk kredīta saņemšanas laiks variē no 30 minūtēm līdz 24 stundām. Patēriņa kredītam ir arī krietni augstākas maksimālās aizdevuma summas – līdz 20 000 eiro, tomēr, piešķirot kredītu klientam, rūpīgi tiek izvērtēti viņa ienākumi un spēja atmaksāt kredītu, tāpēc nav garantijas, ka patiešām tiks izsniegta cerētā, maksimālā summa. Ātrajiem kredītiem ir salīdzinoši īsāks kredīta saņemšanas laiks, tomēr maksimālās summas vidēji ir no 10 līdz 400 eiro. Tiesa, atmaksāt pēc 30 dienām lielāku aizdevumu, kas ņemts kā ātrais kredīts, klientam var būt daudz grūtāk. Savukārt kredītlīnija saņemšanas laikā ir līdzīga ar abiem pārējiem aizdevumiem – atkarībā no aizdevēja un tā, kādi dokumenti jāiesniedz, saņemšanas laiks var svārstīties no 15 minūtēm līdz 24 stundām. Arī maksimālā summa vidēji ir 3000 – 5000 eiro.

Saņemšanas laiks Max summa pirmo reizi Min/Max vecums
Patēriņa kredīts 15 min – 24 stundas 1 – 20 000 eiro 18 – 70
Ātrais kredīts 15 min – 2 stundas 10 – 3000 eiro 18 – 70
Kredītlīnija 15 min – 24 stundas 1 – 20 000 eiro 18 – 70

KREDĪTLĪNIJA UN GPL (GADA PROCENTU LIKME)

Jebkuram kredītam ir sava noteikta GPL (Gada procentu likme). Kredītlīnija arī ir kredīts, kam veidojas sava procentu likme – tā ietver komisijas maksu un aprēķinātos procentus. Tomēr procentu likmē netiek aprēķinātas summas, kas radušās no kredīta maksājumu kavējuma kā arī par kredītlīnijas uzturēšanu. Tiek ņemti vērā daži nosacījumi rēķinot gada procentu likmi, ko būtu derīgi zināt arī aizņēmējam. Procentu likme tiek aprēķināta no pirmās kredīta daļas izmaksas dienas. Sekojoši, no brīža, kad izmantojam kādu daļu no kredītlimitā piešķirtās summas, tiek aprēķināta procentu likme par šo konkrēto summu un atmaksas termiņu. Gada procentu likme vienkāršāk var saukt par izmaksām par aizņēmumu – izteikta gada procentos no aizņēmuma kopējās summas. Reizēm salīdzināšanas kalkulatoros minētās GPL kredītlīnijai var likties biedējošas – 106%, 175% un tā tālāk, tomēr, ja izprotam, kā tās veidojas, un ko nozīmē – tā nebūt nav. Aizņemoties uz īsāku laika posmu, izvēloties atmaksāt aizdevumu sešu, nevis 12 mēnešu periodā, GPL likme kredītam būs zemāka, tomēr jārēķinās, vai šādus ikmēneša maksājumus spējam veikt.
Piemēram, ja kredītlīnija ir atvērta un piešķirtais kredītlimits ir 3000 eiro. Šodien izvēlamies aizņemties 200 eiro, GPL likme kredītlīnijā tiks piemērota tikai šai naudas summai (ne visai kredītlimita summai), izvēloties atmaksas termiņu, tiks aprēķināta GPL likme kredīta summai. Katram aizdevējam ir sava GPL likme, un aizņemoties varam aprēķināt to, cik samaksāsim procentos par aizdevumu, pareizinot ikmēneša maksājumu summu ar mēnešu skaitu. Ja izvēlamies atmaksāt aizdevumu ātrāk – piemēram – vienā mēnesī veikt maksājumu divu ikmēneša maksājumu summas apmērā, samazināsies kopējā procentu likme par aizdevumu.

ATBILDĪGA AIZŅEMŠANĀS

Finansiālas grūtības, kā jau minēts sākumā, nav nekas neparasts. Lai cik rūpīgi arī rēķinām savus ienākumus un izdevumus, neparedzētas situācijas var gadīties vienmēr. Un, lai gan kredītlīnija ir vienkārša un ērta iespēja, kā risināt savas finansiālās problēmas, pirms katra kredīta nepieciešams padomāt par to, vai tas tiešām nepieciešams un vai spējam to atmaksāt. Ne velti aizdevēji pieprasa uzrādīt stabilu ienākumu avotu un bankas konta izrakstus – lai pārliecinātos, ka aizņemoties klients spēs arī atmaksāt kredītu. Tas ir abu pušu interesēs. Kredītlīnija ir izdevīga tajā, ka ikmēneša maksājumi nav lieli un kredītu var atmaksāt ilgākā laika posmā. Tomēr arī ar šādu aizdevumu nepieciešams izvērtēt savas spējas atmaksāt kredītlimitā saņemto naudas summu laicīgi.

InCREDIT GROUP Patēriņa kredīts – vēlamās lietas kļūst Jūsu!

patēriņa kredītsLai arī cik rūpīgi plānotu personīgo budžetu, reizēm rodas neplānoti izdevumi vai arī kāda mērķa sasniegšanai vajadzīga uzreiz lielāka naudas summa, kuru nav izdevies iekrāt.
Situācijās, kad nepieciešami lielāki naudas līdzekļi kādas preces vai pakalpojuma iegādei, viena no iespējām ir noformēt patēriņa kredītu. Šobrīd to var izdarīt ar interneta starpniecību, bez ķīlas un galvojuma. Patēriņa kredīts ļauj ieceres īstenot tūlīt, negaidot, kad vajadzīgā naudas summa tiks iekrāta. Continue reading “InCREDIT GROUP Patēriņa kredīts – vēlamās lietas kļūst Jūsu!”

Patēriņa kredīts līdz 10000€

Patēriņa kredīts ir ātrs veids kā sen loloto piepildīt dažu dienu laikā un negaidīt kamēr uzradīsies iespēja to atļauties. Ar patēriņa kredītu var nesatraukties par to, kad radīsies iespēja, bet šo iespēju radīt pašam. Bigbank patēriņa kredīts līdz 10 000 eiro ir lielisks veids kā risināt jautājumu par steidzamu remontu, virtuves iekārtas iegādāšanos vai jau sen pelnītā atvaļinājuma brauciena īstenošanu. Ja esi 20 gadus vecs un ikmēneša ienākumi pārsniedz 230 eiro, tad patēriņa kredīts būs lieliska iespēja ieceres īstenošanai.

Bigbank patēriņa kredītu līdz 10 000 eiro var iegūt uz termiņu no 6 līdz 60 mēnešiem, tas ir līdz 5 gadiem. Jo ilgāks būs kredīta atmaksas termiņš jo mazāki būs ikmēneša maksājumi. Lai aizpildītu pieteikumu nepieciešams nedaudz laika, pase un ienākumu apliecinošs dokuments, kas var būt darba devēja vai Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras izziņa par ikmēneša ienākumiem. Kā arī lai saņemtu Bigbank patēriņa kredītu līdz 10 000 eiro nav obligāti jābūt Bigbank klientam. Vari būt jebkuras citas bankas klients, bet galvenais ir vēlme patēriņa kredītu formēt Bigbank.

[wpi_designer_button text=’ATRAST IZDEVĪGĀKO PATĒRIŅA KREDĪTU’ link=’zion.lv’ target=’self’]

Gada procentu likme, ņemot kredītu, tiek aprēķināta katram klientam atsevišķi atkarībā no pieprasītajiem noteikumiem un kredīta nosacījumiem. Lai uzzinātu savu gada procentu likmi iecerētajam kredītam var doties uz Bigbank klientu centru un konsultēties ar speciālistu.

Ar patēriņa kredītu saprot ilgtermiņa aizdevumu noteiktu mērķu īstenošanai. Tas var būt pakalpojuma vai kāda pirkuma īstenošanai. Patēriņa kredītu bieži izmanto dzīvokļu pirmo iemaksu veikšanai vai iegādei, lai dotos ceļojumā vai arī sadzīves tehnikas iegādei. Par patēriņa kredītu var arī iegādāties automašīnu vai atmaksāt nepieciešamos medicīniskos pakalpojumus. Tas ir kredīts visam, kas nepieciešams, lai atvieglotu un padarītu ērtāku tavu ikdienu. Patēriņa kredīts ir bez ķīlas, tādēļ tiek ļoti vērtēti ikmēneša ienākumi. Iepriekšējai kredītvēsturei būtu jābūt pozitīvai, kas ir svarīgs faktors, vērtējot vai izsniegt kredītu vai nē. Patēriņa kredītu vari pielāgot ērti savam mērķim, nosakot cik liela summa nepieciešama un skatoties pēc iespējām cik ilgā periodā vēlies atmaksāt.

Kā atdot vai pagarināt aizdevumu?

Ātrie kredīti internetā ir viena no vienkāršākajām un ērtākajām iespējām, kā tikt pie papildus naudas līdzekļiem. Lai gan tas izklausās pēc reklāmu saukļa, tā patiešām arī ir (vismaz kaut kur reklāmas nemelo). Un ja mēs aizņemamies prātīgi, apdomāti un tam, kam patiešām nepieciešams, nemaz tā neiepinamies lielās un neatmaksājamās kredītsaistībās.

Cik nu man pašam sanācis sastapties (un aizņemties) ātros kredītus internetā (jā, ne vienu reizi vien), nākas teikt – ļoti pretimnākoši un patīkami ļaudis. Ja uzturu savu kredītvēsturi labu un rēķinus apmaksāju vai pagarinu laicīgi – iespējams gan aizņemties, cik nepieciešams, gan risināt arī dažādas nestandarta situācijas.

Pēdējais – datums, kad jāatmaksā kredīts, sanāca nedēļas nogalē, savukārt pārskaitījumu varēju veikt tikai pirmdienā. Piezvanīju, izskaidroju situāciju, norādīju, ka pārskaitījumu veikšu uzreiz pirmdien no rīta. Saņēmu laipnu attieksmi, konsultāciju un apstiprinājumu, ka tā drīkstu darīt – nekādi kavējumi, papildus soda naudas un tā tālāk, netiks aprēķināti. Patīkami, ka šādās situācijās arī var vienoties.

Bet par galveno – ja reiz esi aizņēmies – rēķinies, būs jāatdod. Tas nav nekas neparasts. Ja aizņemsies no drauga vai radinieka – arī taču jāsaprot un jārēķinās ar to, ka aizņemtā summa būs jāatdod. Un parasti radiniekiem un draugiem vispār gribas atdot parādus pēc iespējas ātrāk, ja vispār gribas aizņemties – neērti taču stāstīt, ka esi nonācis naudas grūtībās vai kaut kam pietrūkst. Ja arī apkārtējiem vispār ir lieki naudas līdzekļi, ko varētu aizdod. Ar ātrajiem kredītiem viss vienkārši – mērķi un iemeslus nevienam neprasa – nepieciešams, aizņemies. Bet zini, kā atmaksāt.

[wpi_designer_button text=’SALĪDZINĀT AIZDEVUMUS!’ link=’http://zion.lv/’ target=’self’]

Ar atmaksu arī viss ir ļoti vienkārši. Pirmo reizi aizņemoties, lielākā daļa ātro kredītu piedāvā aizdevumu bez maksas – tas ir, bez procentiem. Izvēlies laiku, kad spēsi kredītu atmaksāt (visbiežāk līdz 30 dienām) un kad tuvojas konkrētais datums – atliec naudu, lai atmaksātu kredītu. Ja nu tomēr plānotajā laikā atmaksāt uzreiz neizdodas – var kredīta termiņu pagarināt. Uz nedēļu, divām vai mēnesi – iemaksājam norādīto naudas summu, kas ir atkarīga no aizņemtās summas lieluma, un kredīts tiks pagarināts. Es tomēr ieteiktu pagarināt un reizē kādu daļu arī atmaksāt. Tas nozīmē, pārskaitīt daļu ko kredīta summas un otrā maksājumā pagarināt atmaksas termiņu uz vēl nepieciešamo laiku. Te gan iepriekš vajadzētu sazināties ar kredītdevēju – tomēr, opcija pastāv.

OCTA auto apdrošināšana.

lamburdžīnī

OCTA saīsinājumā nozīmē sekojošo: sauszemes transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšana. Kā jau var nojaust, tā ir obligāta prasība ne tikai visiem tiem automobiļiem, kas piedalās ceļu satiksmē Latvijā, bet arī tiem, kuri pārvietojas Eiropas Ekonomiskajā Zonā un Šveicē. OCTA auto apdrošināšana ir lielisks glābiņš tajos gadījumos, kad ceļu satiksmes negadījumā ir radīti zaudējumi citas personas īpašumam un arī tajos gadījumos, kad braucamrīka vadītājs ir nodarījis bojājumus cits personas veselībai, kura ir iesaistīta satiksmes negadījumā.

Kāda ir apdrošināšanas atlīdzība?

OCTA auto apdrošināšana parasti atlīdzina tos zaudējumus, kas ir radušies iesaistītās personas veselībai līdz pat dažiem miljoniem eiro, neatkarīgi no negadījumā iesaistīto cietušo personu skaita, savukārt tos zaudējumus, kas ir izdarīti citas personas mantai, sedz līdz vienam miljonam eiro. Zaudējumu apmēra atlīdzība tiek aprēķināta individuāli, balstoties uz nodarīto bojājumu apmēra.

Kas parasti saņem OCTA polises atlīdzību?

Apdrošināšanas atlīdzību parasti saņem tās personas, kuras nav atzītas par vainīgām satiksmes negadījuma izraisīšanā. Zaudējumus parasti atlīdzina tas apdrošinātājs, pie kura negadījuma izraisītājs ir iegādājies OCTA apdrošināšanas polisi. Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs zaudējumus sedz tajos gadījumos, ja automašīnai nav auto apdrošināšana, bet tās vadītājs ir vainīgs ceļa satiksmes negadījuma izraisīšanā. OCTA apdrošināšanu var nokārtot pie visiem lielākajiem Latvijas apdrošinātājiem.

Kāda ir OCTA apdrošināšanas cena un Bonus – malus klase

Neviena auto apdrošināšanas polise nekad nav ar vienu konstantu cenu, jo polises cenu ietekmē vairāki faktori, kas cilvēkiem, kuri par to neinteresējas, nemaz nav zināmi. Apdrošināšanas termiņš un automašīnas stāvoklis noteikti ir vieni no svarīgākajiem faktoriem polises cenas noteikšanā. Bonus – malus klase nosaka atlaides vai piemaksas, kas piemērojamas katram polises pircējam un tā ir apdrošināšanas risku vērtēšanas sistēma. Daudziem šķitīs interesanti, ka pavisam kopā ir 17 klases, pēc kurām vērtē katra autovadītāja nepieciešamās polises cenu. Bonus – malus klase tiek balstīta uz autovadītāja pēdējo 11 gadu braukšanas paradumiem.

Kur darbojas OCTA auto apdrošināšana?

Šī auto apdrošināšana darbojas visā Eiropas Savienībā, tātad 26 valstīs, kā arī Lihtenšteinā, Šveicē, Norvēģijā un Šveicē, jeb īsāk sakot Eiropas Ekonomiskajā Zonā. Ja apdrošinātais automobīlis tiek izmantots, lai dotos ārpus Latvijas robežām, OCTA apdrošināšanas polise ir obligāta auto cimdu nodalījuma sastāvdaļa, savukārt, ceļojot Latvijas robežās, to nav nepieciešams vadāt līdzi taustāmā veidā. OCTA auto apdrošināšana visērtāk ir nopērkama internetā. Lai to iegādātos virtuālā veidā, vajadzīgs uzrādīt datus par automašīnu, polises pircēju, jāveic maksājums tiešsaistē un 5 minūšu laikā polise būs izgatavota un derīga lietošanai.

Lieki riski ar savu un citu cilvēku veselību un mantu nav vajadzīgi nevienam. Labāk būs, ja reizi gadā iegādāsieties apdrošināšanas polisi, nevis nelaimes gadījumā visu mūžu mocīsieties ar finansiālām problēmām un sirdsapziņas pārmetumiem par notikušo.

Hipotekārais kredīts.

Pienāk brīdis, kad vēlamies un jūtamies pietiekami finansiāli spēcīgi, lai iekārtotu paši savu mājokli. Bieži vien pilnas summas uzreiz, lai nopirktu vēlamo mājokli nav, tāpēc vēršamies bankā, izpētām visas sev pieejamās iespējas un izvēlamies labāko variantu sev. Hipotekārais kredīts, lūk, ir aizdevums, kas galvenokārt paredzēts mājokļa iegādei, remontam, labiekārtošanai, vai būvniecībai. Tas ir ilgtermiņa aizdevums un bieži vien tiek nodrošināts ar nekustamā īpašuma ķīlu (ķīla var būt arī īpašums, kuram ņemat kredītu). Šādās situācijās bankai, izsniedzot kredītu, ir tiesības uz ieķīlātā īpašuma daļu, bet, tiklīdz kredīts ir pilnīgi atmaksāts, viss īpašums pieder tikai un vienīgi pašam. Parasti hipotekāro kredītu izsniedz uz noteiktu laiku, līdz par 40 gadiem un termiņš, uz cik ilgu laiku kredīts tiek izsniegts, atkarīgs no tā, cik lielu summu katru mēnesi vari atļauties maksāt.

[wpi_designer_button text=’SALĪDZINĀT HIPOTEKĀROS KREDĪTUS!’ link=’http://zion.lv/hipotekarie-krediti/’ target=’self’]

Tā kā internetā var atrast praktiski visu, tad pieejami arī hipotekārā kredīta salīdzināšanas kalkulatori, kas ļauj aprēķināt visus hipotekārā kredīta parametrus visām Latvijas bankām. Gan finansējuma apjomu – cik lielu summu no nepieciešamās banka izsniedz kā hipotekāro kredītu. Kā hipotekāro kredītu nav iespējams aizņemties visus simts procentus no nepieciešamās summas. Lielākoties bankas piedāvā izsniegt summu, kas ir sākot no 75% līdz 90% no summas. Tas nozīmē, ka atlikušie līdzekļi jāsameklē pašam. Jāsakrāj ar mērķi iegādāties mājokli, kas jāpārdod un tamlīdzīgi. Atsevišķas bankas piedāvā finansiālo nodrošinājumu arī 100% apjomā vēlamajai summa, ja tiek piedāvāti papildus nodrošinājumi. Tas nozīmē – piedāvāt bankai citu nekustamo īpašumu vai depozītu konkrētajā bankā. Tomēr šādi piedāvājumi nav bieži sastopami un tiek individuāli ļoti rūpīgi izskatīti.
Tāpat iespējams salīdzināt pirmo procentuālo iemaksu. Tā atkarīga no aizņēmuma summas un variē no 10-30% no summas. Vienkāršāk sakot – ir jābūt pirmajai iemaksai noteiktā procentuālajā vērtībā no vēlamās summas. Šādi salīdzinot, var arī noskaidrot kura banka pieprasa papildus nodrošinājumu (ķīlu) pret hipotekāro aizdevumu. Te gan jāskatās citi atsevišķi parametri. Piemēram viena un tā pati banka var gan prasīt nodrošinājumu, gan neprasīt. Un tas atkarīgs no finansējuma apjoma, ko banka piedāvā – ja lielāks vēlamās finansējuma apjoms, ar zemāku pirmo iemaksu, nodrošinājums nav nepieciešams, vai tieši pretēji. Tieši tāpēc der salīdzināt un izvēlēties sev atbilstošos hipotekārā kredīta nosacījumus, ko piedāvā katra banka, izstrādājot nepieciešamo un izdevīgāko sev individuāli kopā ar banku.
Svarīgi ņemt vērā arī sīkumus un pārdomāt to izvēli. Kaut vai izvēloties maksājuma ikmēneša grafiku – dilstošo vai vienādo. Dilstošais maksājums vairāk paredzēts tiem, kas jau sākumā var atļauties lielākas summas ikmēneša maksājumiem, uz nomaksas beigām tām sarūkot. Savukārt vienādais maksājums visu nomaksas laiku ir nemainīgs, bet var mainīties atkarībā no procentu likmes maiņas perioda – reizi trijos mēnešos. (Tas atkarīgs no tā, uz cik ilgu laiku izvēlēts nofiksēt procentu bāzes likmi). Tāpēc jāņem vērā arī sava izvēle par mainīgo vai fiksēto procentu likmi un iepriekš šie jēdzieni rūpīgi jāizpēta, lemjot par sev izdevīgāko un drošāko.
Kopumā, paturot prātā visu iepriekšminēto, galveni kritēriji, lai tiktu pie hipotekārā kredīta, ir iepriekšējā kredītvēsture, kredīta mērķis un nodrošinājums. Un, kas ne mazāk būtiski, iepriekš izpētīta informācija par hipotekāro kredītu, izvēloties, izplānojot sev drošākos un praktiskākos aspektus, lai pārrunas ar banku izdotos un būtu izdevīgas abām pusēm.

Nebanku kredītdevēju asociācija aicina LatCredit pārtraukt reklāmas kampaņu.

Starp visiem, gandrīz 15 ātro kredītu izsniedzējiem Latvijā, mēdz būt arī tādi aizdevēji, kas ar ne pārāk godīgiem un ētiskiem paņēmieniem mēģina pievilināt klientus. Laikā, kad ātros aizdevējus tik ļoti nekontrolēja, bija akcija, kuras laikā esošie klientu piesaistot draugus, varēja nopelnīt 5 – 10 latus. Sākoties asociācijas darbībai, šādas akcijas tika pārtrauktas. Aizdevējiem vajadzēja atrast citus veidus, kā pievilināt klientus, lai gan ar to skaitu, nekad īpaši nav bijušas problēmas, jo atrast kādu, kurš kaut reizi mūžā nav ņēmis kādu no ātrajiem aizdevumiem, būs ļoti grūti. Latvijas vasaras tiek dēvēts par festivālu vasarām, jo katra sevi cienoša pilsēta noteikti sarīkos pilsētas svētkus vai kādu kultūras pasākumu, kas sevī ietver mākslu, mūziku, deju vai visus trīs kopā. Izņēmums nebija arī šī vasara. Protams, k šādi pasākumi maciņam ir diezgan sālīts prieks, bet lielākā daļa cilvēku sev neliegs garīgo baudu pat tad, ja pēc tam būs jāpārtiek no maizes un ūdens. Šos situāciju veiksmīgi izmantoja aizdevējs, kas sevi dēvē par LatCredit, kas medijos izplatīja diezgan vilinošu reklāmu ar aicinājumu aizņemties 500 eiro festivālu apmeklēšanai. Šis fakts saniknoja Nebanku kredītdevēju asociāciju un tika pieprasīts reklāmas kampaņu pārtraukt. Ņemot vērā to, ka ātrie kredīti ir salīdzinoši jauns kreditēšanas veids Latvijā, daudzi to neuztver nopietni, kas savukārt izraisa bezatbildīgu aizņemšanos. Ja Lateko Līzings, kā paspārnē darbojas LatCredit, nepārtrauktu reklāmu demonstrēšanu medijos, tiktu pieņemti attiecīgi mēri. Arī PTAC noteikumi paredz, ka kredītdevēji nedrīkst reklamēt savus piedāvājumus tā, lai mudinātu cilvēkus un neapdomīgu aizņemšanos neizvērtējot visus par un pret aizdevuma ņemšanai. Ņemot vērā to, ka PTAC un LNKA ir vistiešākā mērā saistīti ar ātro aizdevēju nozares kontroli, tad būtu bijis muļķīgi neņemt vērā šos lūgumus pārtraukt reklāmas kampaņu. Atgādināsim, ka LNKA veido atgriezenisko saiti starp aizdevēju un klientu, savukārt PTAC palīdz risināt problēmas tiem klientiem, kuriem aizdevēja rīcība šķiet nekorekta.

Patēriņa kredīts un kalkulators.

Patēriņa kredīts parasti tiek ņemts gadījumos, kad nepieciešama lielāka naudas summa, taču līdz algai vēl ir tālu vai arī makā ir palikuši pāris eiro. Ja nepieciešama samērā liela naudas summa, taču nav iespējas saņemt kredītu bankā vai arī nav vēlmes izmantot banku piedāvātos pakalpojumus ir iespējams izmantot patēriņa kredītu piedāvājumu, ko ir iespējams saņemt internetā. Patēriņa kredīts var būt lieliska iespēja problēmu risināšanai, taču nevajag aizmirst to, ka kavēts ikmēneša maksājums „apaug” ar soda procentiem un rezultātā jāatdod lielāka summa, nekā iesākumā cerēts.

 

Kā tas darbojas patēriņa kredīta kalkulators?

Patēriņa kredīts un kalkulators ir lieliska iespēja kā uzzināt to, cik daudz būs jāatdod aizdevuma līguma beigās un kāds ir procentu uzcenojums un cik vispār izdevīgi ir ņemt šādu kredītu. Ievadot nepieciešamās summas kalkulatorā, ir iespējams uzzināt visu informāciju, arī to, cik daudz mēnesī būs jāmaksā un tamlīdzīgi. Kredītu kalkulators ļauj arī salīdzināt dažādus aizdevējus un viņu piedāvājumu, lai vieglāk izvēlēties sev atbilstošāko kredītdevēju. Nevajag aizmirst, ka ilgtermiņa kredīts, nozīmē ilgtermiņa finansiālas saistības, kas var nebūt tik iepriecinošs faktors, ja ikmēneša ienākumi nav tik lieli kā vēlētos. Pirms aizdevuma ņemšanas, aicinām izvērtēt visus par un pret šādam lēmumam.

Kas ir patēriņa kredīts?

Patēriņa kredīts ir ilgtermiņa aizdevums kas tiek segts ar ikmēneša maksājumiem. Parasti šādi kredīti piedāvā summas līdz pat vairākiem tūkstošiem eiro. Sākotnēji iespēja aizņemties šādus kredītus bija tikai bankās, bet attīstoties nebanku kredītdevēju nozarei, nu ir iespējams to izdarīt arī internetā ātri un, ja esat jauns klients, tad bez maksas. Ilgtermiņa kredīts internetā ir pieejams arī bez procentu maksājuma. Tiesa gan, tas ir iespējams tikai tad, ja esat jauns klients un neesat vēl ņēmis aizdevumu no šīs kredītiestādes. Procentu apmērs parasti ir procentuāls aizdevuma kopsummai, un parasti tie ir 10%. Piemēram, ja esat aizņēmies 200 eiro, tad piemērotais procentu maksājums būs 20 eiro un kopā aizdevējam būs jāatdod 220 eiro. Vairāk informācijas par kredītu aktualitātēm!

 

Vivus.lv aizdevums uz 2 gadiem.

Latvijā pastāv dažādi aizdevēji, kas piedāvā saviem esošajiem un potenciālajiem klientiem dažādus izdevīgus variantus aizņemties papildus naudas līdzekļus ne tikai uz laiku līdz vienam mēnesim, bet arī līdz vairākiem, visbiežāk, 2 gadiem. Vivus.lv ir uzņēmuma 4finance izveidots otrs lielākais kreditors Latvijā. Populārākais ir smscredit.lv, kas piedāvā aizņemties naudas līdzekļus līdz 300 eiro uz laiku līdz 30 dienām. Vivus.lv ir viens no iecienītākajiem aizdevējiem kredītņēmēju vidū visā valstī. Tas ir pazīstams ar savā demokrātiskajām cenām un lielisko klientu apkalpošanu gan telefoniski, gan virtuāli.

Kā aizņemties?

Aizņemšanās ir pavisam viegla – nepieciešams aizpildīt aizdevēja interneta vietnē aizdevuma pieteikumu un nosūtīt izskatīšanai. Pirms tam ir jāpārskaita viens cents uz aizdevēja kontu, lai varētu Jūsu bankas konta numuru un pārliecinātos par identitātes patiesumu. Pieteikumā ir arī nepieciešams norādīt atsevišķus datus par sevi un vēlamo aizdevuma summu. 15 minūšu laikā aizdevējsizskatīs Jūsu kredīta pieteikumu un īsziņas veidā paziņos par savu lēmumu. Pozitīvas atbildes gadījumā, aizdevums tiks pārskaitīts uz Jūsu bankas kontu dažu minūšu laikā.

Cik daudz var aizņemties?

Šis aizdevums uz 2 gadiem piedāvā iespēju aizņemties naudas summu līdz 300 eiro pirmajā reizē. Pēc tam, kad pirmais aizdevums veiksmīgi atmaksāts, klienta kredītlimits tiek palielināts un ir iespēja aizņemties vairāk. Vēlamies atgādināt, ka aizņemties vajag tikai tad, ja esat spējīgs aizdevumu atmaksāt un veikt ikmēneša maksājumus. Ja rodas problēmas ar aizdevuma atmaksu, nepieciešams steidzami sazināties ar aizdevēju.

Pagarināšana un ikmēneša maksājums

Šis aizdevums uz 2 gadiem ir izdevīgs tajos gadījumos, ja ir skaidri zināms tas, ka būs iespējams veikt ikmēneša maksājumus un neradīsies problēmas ar aizdevuma atmaksu. Ja nav iespējams veikt ikmēneša maksājumu, pastāv iespēja aizdevuma atmaksas termiņu pagarināt par vienu mēnesi. Aizdevumu var pagarināt neierobežotu skaitu reižu un šī summa ir procentuāla aizdevuma kopsummai. Bez maksas var aizņemties tikai pirmajā reizē, pēc tam tiek piemērota aizdevuma maksa, kas ir procentuāla aizdevuma kopsummai

Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācijas darbība.

Ņemot vērā divējādo attieksmi sabiedrībā pret ātro izdevēju kompānijām, vēlamies ieviest skaidrību par to, kas īsti šīs iestādes kontrolē un kādiem mērķiem tās ir radītas. Pirmkārt, dažādus nebanku aizdevējus kontrolē likums, tādēļ būtu muļķīgi uzskatīt, ka tie darbojas pēc saviem noteikumiem un likuma spēks uz tiem neattiecas. Salīdzinoši nesen, sadarbojoties ar Latvijas Nebanku kredītdevēju asociāciju, tika mainīts punkts par to, no cik gadu vecuma tiek izsniegti aizdevumi.
Tas tika palielināts no 18 līdz 20 gadiem un šādam solim bija diezgan loģisks izskaidrojums – vidusskolniekiem nav vajadzīgs kredīts vai aizdevums, jo lielāka daļa no viņiem dzīvo pie vecākiem un mācās skolā. Tā pat asociācija ir ieviesusi obligātu klienta ienākumu pārbaudi, jo pēc idejas aizdevumus drīkst izsniegt tikai tām personām, kurām ir regulāri ienākumi un pietiekoši liela alga, lai varētu segt aizdevuma atmaksu vai ikmēneša maksājuma summu. Arī augošie soda procenti tika samazināti līdz 100% atzīmei.
Ko tas nozīmē?
Tas nozīmē to, ka līgumsods par kavētu aizdevumu nepārsniegs kopējo aizdevuma summu. Piemēram, ja aizņēmāties 100 eiro, soda maksa neuzkāps līdz 1000 eiro, bet gan 100. Tātad kopā ar līgumsodu, klientam jāatmaksā 200 eiro. Ir izveidota speciāla datubāze, kurā var redzēt visas klienta esošās un nokārtotās kredītsaistības. Ar šīs datubāzes palīdzību, tiek kontrolēta klienta kredītvēsture, kas ir vēl viens noteicošs faktors tam vai aizdevums tiks piešķirts vai nē. Ja Jums jau ir aktīvas kredītsaistības un summa ir paliela, vai arī tad, ja ir kavēti viens vai vairāki kredītmaksājumi ilgu laika periodu, aizdevējam ir tiesības aizdevuma pieteikumu noraidīt. Šādā veidā tiek pasargāts aizdevējs no zaudējumiem un klients no vēl lielākām finansiālām problēmām. Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācija veicina kontaktu un sadarbību starp aizdevēju un aizdevuma ņēmēju. Lielākajā daļā ātro nebanku aizdevēju mājas lapās varam atrast LNKA logo, kas nozīmē to, ka asociācija ir apstiprinājusi kredītiestādes darbību un aizņemties no šī aizdevēja ir droši. Šīs asociācijas darbību pozitīvi novērtē Patērētāju Tiesību aizsardzības centrs un citas iestādes, kas ir saistītas ar kreditēšanu un šī procesa uzraudzību. Vairāk informācija lasīt šeit!
https://www.youtube.com/watch?v=lx54F67SJso